خرید فرش دستباف مدرن قم

هنر فرش و صنایع تولیدات دستباف از گذشته های بسیار دور در فرهنگ و ملیت ایران جایگاه ویژه ای داشته و با زندگی مردم عجین و همراه بوده است.

این دستبافته ها در زمانهای قدیم تنها به عنوان وسیله ای برای پوشش یا زیرانداز مورد استفاده قرار می گرفته اند اما با پیشرفت جوامع به عنوان کالایی تجاری خرید و فروش و معامله آن آغاز شد.

فرش های دستباف در شیوه بافت و نوع مصالح، انواع گوناگون دارند. گبه، گلیم، قالی، قالیچه و غیره از انواع مختلف آن هستند که هر کدام ازین فرش ها دارای ارزش و کاربرد ویژه ای هستند و به صورت جداگانه بحث و بررسی می شوند.

این دستباف ها در زمانهای قدیم تنها به عنوان وسیله ای برای پوشش یا زیرانداز مورد استفاده قرار می گرفته اند اما با پیشرفت جوامع به عنوان کالایی تجاری خرید فرش دستباف آغاز شد.

در اصل این فرش های دستباف برای استفاده خود بافنده بافته می‌شده و پرز آن بسیار بلندتر از قالی‌های معمولی است و درشت بافت و هر رج سه تا هشت ردیف پود در آن استفاده می شود که دلیلی بر نرمی این نوع فرش ها است. گاهی اوقات از آنها به عنوان فرش خواب نیز استفاده می شود.

گبه های قدیمی با پشم رنگ نشده، یعنی پشمی که مستقیما از گوسفند چیده و شسته می شده و بعد از دستریسی با همان رنگ اولیه خود یعنی کرم، قهوه ای و غیره بافته می شده است.

فرش دستباف قم

ایرانی ها از گذشته های دور در حیط هنر معروف بوده و همواره دستاوردهای هنری آنها در بازارهای سراسر دنیا تقاضا داشته است. زیرا توانسته اند ایده های ناب خود را در زمینه های مختلف به خوبی نشان داده و تولیداتی شکیل و بی نظیر را به دنیا عرضه کنند.

قم بزرگترین تولید کننده و صادر کننده فرش دستبافت صد در صد ابریشم بوده که محصول خود را در کشورهای مختلف دنیا مانند کانادا، امارات و نروژ عرضه می کند. این شهر از گذشته های دور در تولید این محصول فعالیت دارد.

تجربه نشان می دهد که قالب ترنج آن در بازار از طرفداران بیشتری برخوردار است و بهره گیری از تقارن رنگ بوده که به زیبایی آن می افزاید.

همانطور که می دانید قم یکی از شهرهای مهم ایران در خصوص تولید فرش دستباف قم بوده که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. این فرش از نوع تمام ابریشم بوده که در دنیا بی نظیر است. معمولا فرش دستباف قم از نقوش لچک و ترنج شاه عباسی، تابوها و شکارگاه‌ها بهره گرفته که به دلیل بهره گیری از نخ ابریشم خالص بسیار زیبا و درخشان است.

فرش یکی از مهمترین تولیداتی ست که با نام ایران در دنیا معرفی شده است. چرا که در خصوص تولید آن نیز ایرانی ها به خوبی موفق بوده و انواع مختلفی از آن را با زیباترین طرح ها و مدل ها ارائه داده اند. فروش دستباف ایرانی به عنوان یکی از اصیل ترین محصولات تجاری مطرح بوده و امروزه نیز همچنان جایگاه ویژه ای را در بازار دنیا دارد.

فرش دستباف مدرن

این محصولات ایرانی را می‌توان به عنوان مرغوب ترین نوع فرش دستباف مدرن دانست که این به دلیل قدمت بالای هنر قالی بافی در سراسر خاورمیانه بوده که با گذشت سالها به تدریج به مناطق شرقی و غربی رسید و به بومیان آنجا هم گسترش یافت.

ظهور صنایع مدرن و پیشرفت تکنولوژی سبب پیدایش فرشهای ماشینی شد که یک سری تکنیکهای موثر برای تولید فرش ماشینی و قالیچه پدید آمد که برای تولید انبوه فرش از ماشین آلات استفاده شد.

این فناوری برای ارضای تقاضاهای رو به رشد اقتصادی تلقی می شد که پس از مدتها این سوال برای همگان مطرح شد که کدام نوع فرش مرغوب تر و با کیفیت تر می باشد.

باید به یاد داشته باشید که فرش دستباف مدرن باید با کیفیت خوب انتخاب شوند و هرگز فراموش نکنید که اطلاعات مناسب در مورد نگهداری و قوانین اساسی تمیز کردن فرش با شامپو فرش را جمع آوری کنید زیرا فرشهای دستباف به علت الیاف طبیعی و درجه یکی که دارند در صورت شست و شوی نامناسب و عدم رعایت یک سری اصول امکان دارند دچار پوسیدگی و رنگ پریدگی شوند.

همه متخصصان فرش‌شویی موافق هستند که برخورد مداوم با آب می‌تواند رنگهای طبیعی را از بین ببرد و بنابراین، باید از قرار دادن فرشها در نزدیکی مناطق پر رطوبت مانند رادیاتور، زیرزمین مرطوب یا لوله های آب اجتناب کنید.

مو و مایعات بدن حیوانات خانگی دوست داشتنی شما نیز می تواند به الیاف فرش آسیب برساند و بوی بد به راحتی در میان الیاف آنها گیر کرده و به زودی در جو منتشر می شود و آن را آلوده می کند.