با خوردن سیب بازار تهران از خود در برابر هوای آلود محافظت کنید

آیا خوردن یک سیب در روز واقعاً دکتر را دور می کند؟
ضرب المثل انگلیسی می گوید خوردن یک سیب در روز پزشک را دور نگه می دارد. بیایید ببینیم آیا علم این ضرب المثل را تأیید می کند و فواید واقعی سیب برای سلامتی چیست؟

نیازی نیست حتما به دنبال میوه های عجیب و غریب و گران قیمت باشید تا با مواد مغذی خوب پر شوید. ما میوه های محلی بسیار مغذی مثل سیب داریم.
بهتر است بگوییم سیب بازار تهران ، چون انواع مختلفی دارد، سرشار از ویتامین ها از جمله ویتامین C، بتاکاروتن و مواد معدنی از جمله پتاسیم است.
آنها ترکیباتی را ارائه می کنند که به ویژه برای سلامتی جالب هستند، پلی فنول هایی که خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارند.
سیب در چندین مطالعه با کاهش نرخ بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.

ضرب المثل انگلیسی معروف از قرن نوزدهم می گوید که خوردن یک سیب در روز پزشک را دور نگه می دارد.

آیا علم این گفته را تایید می کند؟ نه کاملا. اگر سیب بتواند به تنهایی از بیمار شدن جلوگیری کند، قدرت فوق العاده ای خواهد داشت.

این رژیم غذایی به عنوان یک کل است که واقعاً می تواند بر سلامت ما تأثیر بگذارد. با این حال، سیب به عنوان یک میوه یکی از غذاهایی است که باید ترجیح داده شود.

دانشمندان آمریکایی با این وجود تلاش کردند تا دریابند که آیا ضرب المثل انگلیسی درست است یا خیر. آنها رژیم غذایی نزدیک به 8400 داوطلب را بررسی کردند، برخی از آنها هر روز یک سیب می‌خوردند و برخی دیگر نه.

نتایج این ضرب المثل را تأیید نکرد، اما مطالعه نشان داد کسانی که روزانه یک سیب می‌خوردند داروهای تجویزی کمتری مصرف می‌کردند. او نمی گوید که آیا این از تأثیر مستقیم سیب است یا از سبک زندگی آنها. بنابراین ما واقعا نمی توانیم بگوییم که سیب داروساز را دور نگه می دارد.

فواید کلسترول

از سوی دیگر، مطالعات اثر مفید مصرف سیب بر سطح کلسترول را تایید کرده است. به نظر می رسد که این مزیت از پلی فنول ها و غنی بودن آن از فیبر محلول ناشی می شود. اینها جذب روده ای چربی ها را کاهش می دهند.

علاوه بر این، حمل و نقل را تنظیم می کنند و سیب را به یک سرکوب کننده طبیعی اشتها تبدیل می کنند.

برای استفاده از این مزیت بر سطح کلسترول، باید روزی 2 سیب کوچک بخورید.

به نفع ماست که اگر ارگانیک نیستند پوست آنها را بکنیم، حتی اگر برخی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و به‌ویژه فیبر را از ما بگیرد، زیرا میزان آفت‌کش‌هایی را که می‌خوریم کاهش می‌دهد. سیب در واقع یکی از میوه های فرآوری شده است.
اگر می خواهید آن را کامل بخورید، بهتر است آن را ارگانیک انتخاب کنید و بشویید تا ناخالصی ها از بین برود.

انتخاب سیب ارگانیک مزیت دیگری نیز خواهد داشت. طبق یک مطالعه اتریشی، سیب های ارگانیک در پالپ و پوست خود حاوی باکتری های بیشتری هستند که برای سلامت روده مفید هستند.

اما کسانی که ارگانیک نمی‌خورند می‌توان به آنها اطمینان داد، سیب‌های معمولی نیز باکتری‌های «خوب» را به همراه دارند، حتی اگر به مقدار کمتری باشند، و به تعادل خوب میکروبیوتای روده ما کمک می‌کنند.